Architektura i Wnętrza

Domowy Dom

25 października 2016

2

Gdybyś mogła tak nagle zamieszkać w nowym domu, urządzonym dokładnie tak, jakbyś tego chciała, jakby ten dom wyglądał?

Najprawdopodobniej – patrząc na to, że miałby to być dom na stałe, a nie taki w którym miałabym pomieszkać tylko 2 tygodnie (wtedy wybrałabym pewnie coś zupełnie innego :)) – wybrałabym dom i wnętrze o bardzo domowym, ciepłym klimacie. Od dziecka w takich przebywałam, wychowywałam się, i jakby wewnętrze ciągnie mnie zawsze w taką stronę. Tak, pewnie myślicie, że chodzi o styl rustykalny, ale nie tylko, również styl angielski, skandynawski, prowansalski… Ale nie do końca o styl mi teraz chodzi. Taki domowy klimat, nie tylko sprawia, że czuję się w nim dobrze, ale również pozwala, na zwykłe życie (w końcu nie jestem niewolniczką we własnym domu). Odłożenie kluczy po wejściu do domu, zostawienie kubka z kawą na blacie kuchennym czy otwartej niedoczytanej gazety, nie powoduję żadnego bałaganu, a wręcz przeciwnie – potęguję nastrój, ponieważ każdy z tych elementów tworzy tym samym całą scenę życia (mam tu na myśli kwestie codziennych czynności, które każdy przecież wykonuje). Przywiązuję do tego dość dużą wagę jako człowiek, a szczególnie jako architekt wnętrz. Mam takie wrażenie, że w tym klimacie, dużo bardziej niż w innym, właśnie te nasze „rekwizyty” będą mniej zauważone, nie będą stanowiły „bałaganu”. Będą raczej stanowić spójną całość – bo faktycznie cały ten styl to taki trochę „bałagan”, za to jaki wygodny! Mowa tu o tym, że można kupić kolejną szafkę, lampę czy wazon tylko w ogólnym zarysie „pasującą”, i choć ktoś mógłby powiedzieć, że do siebie nie pasują, to dopiero w ostatecznym efekcie, gdzie delikatnie różne od siebie faktury, kolory, rodzaje drewna, materiały przenikając się nawzajem, tworzą przepiękny obraz. Obraz codzienności.

Gdybym mogła jeszcze wybrać miejsce, pewnie byłby to dom nieopodal lasu, tak żeby sarenki podchodziły mi po okno – tak! (wraz z całym stadem pająków niestety). Dom koniecznie z werandą (to chyba zawsze będzie mi się kojarzyło z mamą, która uwielbia przesiadywać w wolny czas przy kawie i książce o poranku czy przy zachodzącym słońcu). Na pewno z ogrodem, i widokiem na piękny krajobraz – najlepiej właśnie leśny! Wtedy dojeżdżałabym do domu (bo na pewno trzeba byłoby trochę do niego dojechać z miasta) jakimś starym pikapem, w domu parzyłabym herbatę i cieszyła się wolnością, spokojem ducha i leśnym, świeżym powietrzem… Wieczorami brałabym gorącą kąpiel w wannie, a w weekendy piekła ciasta i robiła przetwory do domowej spiżarni…

Przygotowałam dla Was kilka inspiracji.

3568149

źródło zdjęć / Pinterest

 

WKRÓTCE więcej podobnych postów! :)

 

You Might Also Like

6 komentarzy

 • Reply CarmenBlanca 25 października 2016 at 18:36

  Piękne wnętrza ! Potężna dawka inspiracji :D jeśli chodzi o mnie, to na pewno w moim wymarzonym domku będą meble w stylu http://www.komitywa.com.pl/ . Uwielbiam minimalizm w pięknym wydaniu.

  • Reply Maria Baszak 25 października 2016 at 22:33

   super mebelki! :)

 • Reply Justyna 25 października 2016 at 20:03

  Uwielbiam takie posty w Twoim wydaniu! Cenię Cię niesamowicie jeśli chodzi o wystrój wnętrz :) fajnie by było jakbyś umieszczała jeszcze swoje prace :)

  Pozdrawiam i buziaki :) :*

  • Reply Maria Baszak 25 października 2016 at 22:33

   Dziękuję. Zbieram się do tego :)

 • Reply tati 26 października 2016 at 00:34

  Marysiu, może masz wiedzę, jaka firma produkuje choć podobne do tych z 5go zdjęcia od dołu w Twoim poście? Te drewniane brązowe, ustawione w pokoju z białą drewnianą podłogą.

  • Reply tati 26 października 2016 at 00:34

   o meble oczywiście mi chodzi :)

  Leave a Reply