Architektura i Wnętrza

Mieszkamy na Odrze

26 października 2015

3

Mieszkam w Szczecinie od ponad 4 lat ze względu na rozpoczęte tutaj studia. Ostatnio zauważam mnóstwo zmian, inwestycji, które poruszają życie tego miasta. Smuciłam się początkowo i bardzo chciałam wyjechać, miasto było szare i smutne, jednak teraz potrafię zauważyć ogromny potencjał tego miejsca, tego jak się rozwija.

Życie na Odrze wraca – nadodrzańskie bulwary, nowe ścieżki rowerowe, trasy spacerowe, restauracje, remont Starej Rzeźni, kawiarnie czy powstanie mariny, korzystnie wpływa na rozwój całego miasta.

Z całej fascynacji architekturą oczywiście znany jest mi fakt pływających jednostek mieszkalnych, ale nigdy nie przypuszczałam, że ktoś podejmie się działań, zmierzających ku stworzeniu takiego domu na wodzie, u nas  w Szczecinie. Ten świetny ruch należy do pewnej dwójki ludzi i brawa dla nich! Projekt domu,  nie ma być tylko miejscem zamieszkania dla inicjatorów tej akcji, ale dodatkowo służyć ma artystom przy realizowaniu programu Art Residency. Taką koncepcję wymarzyli sobie właśnie Patryk Paluszek i Aleksandra Słowiak. Od wielu lat kulturalnie działają w mieście, organizują różnego typu imprezy, prowadzą showroom Ok Super, promują różne projekty. Teraz pragną, zrealizować marzenie dla siebie – by zamieszkać w mobilnym domu na wodzie, harmonijnym, bliskim natury,  i dla mieszkańców Szczecina – bo domu pełnym ciepła, otwartym dla gości, z miejscem na wystawy i wernisaże. Swój pomysł postanowili bliżej przedstawić również w filmie – odsyłam klik. :-)

Idea życia na wodzie jest bardzo znana za granicą, cieszę się więc, że ktoś zapragnął popularyzować taką ideę również w Polsce i to w mieście, w którym mieszkam.

A jak taki dom zbudować? Jeżeli akcja wypali, Ola i Patryk chcą stworzyć również platformę informacyjną, która pozwoli każdemu zainteresowanemu poznać aspekty prawne i techniczne towarzyszące budowie takiej jednostki.

Mega fajna sprawa! A wy co o tym myślicie? Jeżeli popieracie tę akcję, możecie ją wesprzeć na Wspieram.to, jednocześnie wybierając dla siebie nagrody w postaci fajnych książek czy plakatów.

2145

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply KArolina 29 października 2015 at 14:26

    rewelacja :) u nas we Wroclawiu taki juz stoi od kilku lat i byl mega sensacja :)

  • Leave a Reply